Upozornenie: Používate zastaralý prehliadač, prosíme vyberte si novší prehliadač napríklad Chrome, Firefox alebo Microsoft Edge.

Blogy od Allianzu

máj 20, 2022

Permakultúra či biodiverzita môže byť aj vo vašej záhrade

Trochu filozofie na úvod nikdy nemôže uškodiť. Začneme podstatou permakultúry (z anglického „permaculture“), ktorú vystihuje už jej názov. „Perma“, od slova permanentný, v zmysle trvalo udržateľný. A „culture“, čo zo začiatku znamenalo agriculture (poľnohospodárstvo), a neskôr sa rozšírilo na kultúru ako takú. Kultúra predstavuje naše fungovanie a vzťahy s okolím, v tom najširšom zmysle slova.
Čítať viac

máj 10, 2022

Joži a Pali - Patagónia na koňoch - otázky a odpovede

Joži a Pali sú dvaja dobrodruhovia, ktorí sa rozhodli, ako prví Slováci precestovať Patagóniu zo severu na juh na koňoch. Joži mal vtedy ešte len mesačnú skúsenosť s jazdou na koni, Pali vôbec. Nie je to však ich prvá takáto cesta.
Čítať viac

máj 06, 2022

Poznáte Slow fashion a kapsulový šatník?

Nie je to výstrelok doby, ani módny trend. Slow fashion (pomalá móda) je uvedomelý krok vpred. Slow fashion prepája ekológiu, etiku a fair trade. Učí nás vidieť oblečenie ako dlhodobú investíciu, ktorá sa nám postupne vracia.
Čítať viac

apr 21, 2022

Pomoc pre občanov z Ukrajiny

Užitočné informácie pre obyvateľov Ukrajiny, ktorí prišli na Slovensko
Čítať viac

apr 20, 2022

Diskusia s Henrietou Farkašovou - najlepšou paralympioničkou sveta

Henrieta Farkašová je najlepšou paralympioničkou na svete. My sme mali tú česť, privítať ju v našom štúdiu a vyspovedať ju spolu s jej navádzačmi Martinom Motykom a Michalom Červeňom.
Čítať viac

apr 08, 2022

Ako nahlásiť poistnú udalosť na vozidle online?

Ak potrebujete nahlásiť poistnú udalosť, ktorá sa stala na vašom vozidle, môžete ju nahlásiť jednoducho online. Či ide o haváriu, odcudzenie, vandalizmus, rozbitie skla, požiar či poškodenie vozidla vplyvom živlov. Všetko môžete nahlásiť na jednom mieste, jednoducho a rýchlo.
Čítať viac

mar 10, 2022

Ubytovali sme prvé rodiny z Ukrajiny a zabezpečili materiálnu zbierku

Allianz – Slovenská poisťovňa 28. 2. 2022 zaregistrovala na stránke ministerstva dopravy svoje ubytovacie kapacity pre rodiny z Ukrajiny v Košiciach, Banskej Bystrici, Turčianskych Tepliciach a Patinciach.
Čítať viac

jan 26, 2022

Celiakia a alergia na lepok nie je to isté

S autoimunitnými ochoreniami akoby sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Imunitná reakcia na proteín nachádzajúci sa v niektorých obilninách akými je napríklad pšenica, jačmeň, ovos či raž, ktorý sa nazýva lepok, je jedným z nich. Nazýva sa celiakia. Pri tomto type ochorenia konzumácia lepku dokáže spustiť imunitnú odpoveď v tenkom čreve.
Čítať viac

jan 18, 2022

Spánok je nenahraditeľný! Zapojte sa do novoročnej výzvy Vyspi sa na rok 2022

Spánok je nenahraditeľnou súčasťou biorytmu každého z nás. Prirodzene regeneruje telo, osviežuje myseľ a pomáha udržať našu pamäť a koncentráciu vo vrcholovej kondícii. Aj preto sme hlavným partnerom novoročnej výzvy Slovenského olympijského tímu s názvom Vyspi sa na rok 2022, s ktorou sa naučíte veľa užitočného o spánku.
Čítať viac

49 (celkový počet článkov)