Blogy od Allianzu

júl 27, 2022

Udržateľné cestovanie - čo to je a prečo je dôležité?

Letné prázdniny sa už začali a s nimi sú aj spojené dovolenky. Či už ostanete na Slovensku, alebo sa chystáte za hranice našej krajiny, cestovaniu sa asi úplne nevyhnete. Ako môžete v cestovaní podporiť udržateľnosť, to asi málokto celkom pozná.
Čítať viac

júl 12, 2022

Allianz venovala Ukrajine ďalšie tri finančné balíky

Nadácia Allianz venovala ďalšie 3 balíky finančnej pomoci v celkovej výške 30-tisíc eur vojnou sužovanej Ukrajine a jej obyvateľom.
Čítať viac

júl 11, 2022

Plasty a mikroplasty okolo nás

Niekoľko rokov práve v mesiaci júl sa koná celosvetové hnutie nazývané Plastic Free July. Koncept tohto hnutia je úplne jednoduchý - znížiť závislosť od jednorazových plastov zo svojho každodenného života. V našej spoločnosti podporujeme túto myšlienku celoročne snahou o minimálne používanie plastov.
Čítať viac

jún 21, 2022

Ovládnite svoju budúcnosť na základe svojej minulosti

Každý z nás je iný. Milujeme rôzne veci. A práve to prináša množstvo rozmanitosti do našich život. Ale prečo je to tak? Prečo niekto odbehne 50 km a je to preňho najkrajší deň, a iný si zase radšej v posteli vychutná svoj obľúbený seriál? Kto určuje, čo nás v živote baví a čo máme radi?
Čítať viac

jún 17, 2022

Trvalo udržateľná gastronómia

TKaždý rok si môžeme 18. júna pripomenúť udržateľnosť, ktorá je spojená aj s gastronómiou. Niekomu je táto téma blízka a iní to možno počujú prvý krát. Poďme si ju teda podrobnejšie priblížiť.
Čítať viac

máj 20, 2022

Permakultúra či biodiverzita môže byť aj vo vašej záhrade

Trochu filozofie na úvod nikdy nemôže uškodiť. Začneme podstatou permakultúry (z anglického „permaculture“), ktorú vystihuje už jej názov. „Perma“, od slova permanentný, v zmysle trvalo udržateľný. A „culture“, čo zo začiatku znamenalo agriculture (poľnohospodárstvo), a neskôr sa rozšírilo na kultúru ako takú. Kultúra predstavuje naše fungovanie a vzťahy s okolím, v tom najširšom zmysle slova.
Čítať viac

máj 10, 2022

Joži a Pali - Patagónia na koňoch - otázky a odpovede

Joži a Pali sú dvaja dobrodruhovia, ktorí sa rozhodli, ako prví Slováci precestovať Patagóniu zo severu na juh na koňoch. Joži mal vtedy ešte len mesačnú skúsenosť s jazdou na koni, Pali vôbec. Nie je to však ich prvá takáto cesta.
Čítať viac

máj 06, 2022

Poznáte Slow fashion a kapsulový šatník?

Nie je to výstrelok doby, ani módny trend. Slow fashion (pomalá móda) je uvedomelý krok vpred. Slow fashion prepája ekológiu, etiku a fair trade. Učí nás vidieť oblečenie ako dlhodobú investíciu, ktorá sa nám postupne vracia.
Čítať viac

apr 21, 2022

Pomoc pre občanov z Ukrajiny

Užitočné informácie pre obyvateľov Ukrajiny, ktorí prišli na Slovensko
Čítať viac

54 (celkový počet článkov)