Upozornenie: Používate zastaralý prehliadač, prosíme vyberte si novší prehliadač napríklad Chrome, Firefox alebo Microsoft Edge.

Separovanie odpadu

Separácia odpadu je jednoduchý spôsob ako veľmi významne pomôcť prírode. Preto máme na našich pracoviskách nádoby na separovaný zber papiera, plastov a skla.

Ak máte vo Vašom bydlisku separovaný zber odpadu, pridajte sa k nám. Informácie ako správne separovať nájdete na stránkach spoločnosti OLO https://www.olo.sk/separacia-odpadov/ a užitočné eko informácie nielen o triedení odpadu nájdete na webe https://smeti.sme.sk/

 

Zrušenie plastových fliaš

Plasty, plasty, plasty. Máme ich všade okolo. A mnohé úplne zbytočne. Naša spoločnosť sa rozhodla plastom odzvoniť. Minerálky v plastových fľašiach sme vymenili za sklenené džbány na vodu z vodovodu v našich budovách. O jej kvalite sme sa presvedčili aj otestovaním vzoriek vody z vodovodu v našich budovách. Slovensko má kvalitné zdroje podzemnej vody, oplatí sa ich uprednostniť pred balenou vodou.

 

Hmyzí hotel

Likvidácia zelene na úkor výstavby, okrem iného komplikuje život aj včelám a drobnému hmyzu, ktorý nemá kde prebývať. Aj preto začali najmä v mestách vznikať tzv. hmyzie hotely, ktoré majú slúžiť ako ich útočisko. Jeden taký zostrojili aj naši kolegovia na streche budovy ústredia na Dostojevskom rade v Bratislave.