Blogy od Allianzu

dec 07, 2022

Naša cesta k Net Zero podnikaniu 2030

V Allianz sme si vedomí našej zodpovednosti ako občana a obyvateľa našej planéty. Preto sme sa zaviazali posunúť svoj cieľ neutrality sklenníkových plynov pri svojom podnikaní na rok 2030 (pôvodne 2050). Aký je náš plán a akými aktivitami ho chceme dosiahnuť?
Čítať viac

nov 28, 2022

Správnou recykláciou vieme výrazne zredukovať odpad na skládkach

O dôležitosti recyklácie určite už všetci vieme, ale vieme to robiť správne a dôsledne? Triedenie nie len o papieri, plaste a skle. Prečítajte si tipy na správne triedenie odpadu a pomôžte tak zredukovať odpad na skládkach.
Čítať viac

okt 28, 2022

Tri najväčšie obavy pred kúpou elektromobilu

Sú tu už takmer 200 rokov, avšak pre mnohých sú novinkou. Reč je o elektromobiloch, ktoré sú v posledných rokoch viac a viac vidieť na cestách. Na jednej strane tu máme presvedčených milovníkov technológií, ktorí stáli prví v rade na elektromobil. Na druhej strane tu máme tých, ktorí stále váhajú, či je elektromobil pre nich to pravé. Je sa skutočne čoho obávať?
Čítať viac

sep 28, 2022

Blog o elektrických vozidlách

Koľko stojí výmena batérie? Aká je údržba elektromobilu? Sú elektromobily bezpečné? Odpovede sú v tomto našom blogu
Čítať viac

sep 23, 2022

Ako na udržateľnosť v kuchyni

V dnešnej konzumnej dobe máme neskutočne veľa možností na výber potravín. Ľahko sa teda stáva, že náš nákupný košík je odrazu plný aj napriek tomu, že potraviny o pár dní skončia v koši.
Čítať viac

aug 25, 2022

Ako zadržiavať dažďovú vodu

V poslednom čase akosi intenzívnejšie vnímame striedajúce prejavy našej prírody. Dlhotrvajúce suchá striedajú prívalové dažde z čoho častejšie vznikajú záplavy. Tieto výkyvy a hlavne nedostatok vody môžeme aj my sami zmierniť jednoduchým a prirodzeným spôsobom. Využívaním samotnej dažďovej vody.
Čítať viac

aug 22, 2022

Rozhovor s Cruise of Amazon

Viktor si zaspomínal na expedíciu Cruise of Amazon a porozprával nám o nástrahách, ktorým museli čeliť a ako celá výprava dopadla.
Čítať viac

júl 27, 2022

Udržateľné cestovanie - čo to je a prečo je dôležité?

Letné prázdniny sa už začali a s nimi sú aj spojené dovolenky. Či už ostanete na Slovensku, alebo sa chystáte za hranice našej krajiny, cestovaniu sa asi úplne nevyhnete. Ako môžete v cestovaní podporiť udržateľnosť, to asi málokto celkom pozná.
Čítať viac

júl 12, 2022

Allianz venovala Ukrajine ďalšie tri finančné balíky

Nadácia Allianz venovala ďalšie 3 balíky finančnej pomoci v celkovej výške 30-tisíc eur vojnou sužovanej Ukrajine a jej obyvateľom.
Čítať viac

61 (celkový počet článkov)