Partia ľudí na výlete pri Koloseu.

Ako využiť blížiace sa sviatky?

Veľkonočné sviatky ponúkajú hneď niekoľko voľných dní, ktoré keď skombinujete s dovolenkou, môžete vyraziť aj na dlhší výlet. Prečítajte si tipy na cestovanie počas tohto obdobia.
zobraziť
Allianz skialpinizmus

Premýšľate ako aktívne tráviť čas na horách na Slovensku? Vyskúšajte skialpinizmus!

Pri skialpinizme je dôležité mať na pamäti niekoľko dôležitých pravidiel. Aké to sú? Prečítajte si v tomto blogu.
zobraziť
Michaela Musilová

Bude Michaela Musilová prvou Slovenkou, ktorá pokorí najvyššiu horu sveta?

Michaela Musilová, známa ako „žena z Marsu“, chce pokoriť najvyššie vrcholy všetkých svetadielov. Korunu Zeme (Seven Summits) pritom doteraz zdolala len necelá stovka žien, zo Slovenska ešte žiadna. Michaela môže byť zároveň prvou Slovenkou, ktorá vystúpi na najvyššiu horu sveta Mt. Everest.
zobraziť
Michaela Musilová

Astrobiologička Musilová radí ženám

Prečítajte si rozhovor s Michaelou Musilovou, slovenskou astrobiologičkou, riaditeľkou simulovaných marťanských a mesačných misií na stanici HI-SEAS, o svete žien vo vede.
zobraziť

Rozhovor s Cruise of Amazon

Viktor si zaspomínal na expedíciu Cruise of Amazon a porozprával nám o nástrahách, ktorým museli čeliť a ako celá výprava dopadla.
zobraziť

Udržateľné cestovanie - čo to je a prečo je dôležité?

Letné prázdniny sa už začali a s nimi sú aj spojené dovolenky. Či už ostanete na Slovensku, alebo sa chystáte za hranice našej krajiny, cestovaniu sa asi úplne nevyhnete. Ako môžete v cestovaní podporiť udržateľnosť, to asi málokto celkom pozná.
zobraziť

Joži a Pali - Patagónia na koňoch - otázky a odpovede

Joži a Pali sú dvaja dobrodruhovia, ktorí sa rozhodli, ako prví Slováci precestovať Patagóniu zo severu na juh na koňoch. Joži mal vtedy ešte len mesačnú skúsenosť s jazdou na koni, Pali vôbec. Nie je to však ich prvá takáto cesta.
zobraziť

Fanúšikovia sa pýtajú, Peter Hámor odpovedá

Fanúšikovia vrcholového horolezca Petra Hámora využili možnosť položiť mu prostredníctvom našich sociálnych sietí otázky. Odpovede na najzaujímavejšie z nich si môžete prečítať v tomto blogu.
zobraziť

Rozhovor: Peter Hámor o náročnosti lezenia na osemtisícovky

Slovenský horolezec Peter Hámor prekonal všetky osemtisícovky sveta a posledný vrchol Dhaulágirí zdolal ešte v roku 2017. Tento rok sa o to pokúšal znovu, no inou cestou. Lavína im prekazila cestu a Peter, okrem iného, prezrádza aj to, či sa na tento výstup chystá znovu.
zobraziť

10 správ celkom