Európa rozhodne patrí k najrozmanitejším kontinentom na svete. Vďaka tomu, že ponúka bohatú históriu, kultúrne dedičstvo, prírodné scenérie a pestrú kuchyňu, je ideálnou voľbou letných dovoleniek aj pre vyberavých cestovateľov.

Každá krajina má svoj špecifický šarm. Nájdete tu romantické mestá, pokojné pláže aj majestátne hory. A ako bonus k tomu, cestovanie v rámci Európy je pre Európanov jednoduché, pohodlné a časovo nenáročné.

O tom, že naše neďaleké destinácie majú čo ponúknuť, vás presvedčíme v našom článku.

Pobrežie Amalfi, Taliansko.

Pobrežie Amalfi, ktoré sa nachádza v južnom Taliansku je známe svojimi útesmi, pastelovo sfarbenými rybárskymi dedinkami a panoramatickými výhľadmi.

Malebné mestečko Amalfi ponúka dokonalú kombináciu historického šarmu, prírodných krás a chutnej regionálnej kuchyne.

Návštevníci môžu obdivovať amalfskú katedrálu alebo sa vydať na túru po Ceste bohov s nádherným výhľadom. O zážitky sa vám postará aj výlet loďou na Capri, ako aj výhľady z mestečka Ravello alebo ohromujúci záliv Fiordo di Furore. Niet sa čomu čudovať, že nádherné Amalfi patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Výhľad na more v Santorini, Grécko.

Santorini, klenot Egejského mora, je prírodný zázrak, ktorý vznikol v dôsledku mohutnej sopečnej erupcie. Ikonickú architektúru Santorini s bielymi budovami a modrými kupolami rozpozná každý už na prvý pohľad. No čaro ostrova spočíva aj v srdečných a pohostinných miestnych obyvateľoch, ktorí obohatia zážitky každého cestovateľa. Ostrov môžete preskúmať prostredníctvom plachetníc aj pešou turistikou.

Okrem výletov na sopky a množstva vodných športov, tu nájdete aj veľkú dávku romantiky. Neďaleká dedinka Oia sa pýši jedným z najkrajších západov slnka na svete. Santorini je preslávené aj vynikajúcou miestnou kuchyňou a kvalitnými vínami vďaka úrodnej sopečnej pôde.

TIP: Pri poznávaní jedinečných kútov Európy by ste nemali zabudnúť na vhodné cestovné poistenie, ktoré vás v zahraničí chráni pri rôznych problémoch či neočakávaných situáciách. Uzatvoriť si ho môžete aj pohodlne online.
Pohľad z dronu na Azórske ostrovy, Portugalsko.

Ak chcete svoju dovolenku stráviť aktívne a dobrodružne, Azory budú to pravé orechové. Azorské ostrovy v severnej časti Atlantického oceánu sú úchvatným portugalským územím. Ich deväť hlavných ostrovov je rajom pre milovníkov prírody a vášnivých turistov.

Azory sú taktiež skvelým miestom na pozorovanie veľrýb. Navštíviť sa určite oplatí aj dvojité jazerá Sete Cidades na São Miguel, termálnu dedinku Furnas alebo najvyšší vrch Portugalska, Pico. Nájdete tu aj malebné jazerá, horúce pramene a živé pobrežné mestá. Atmosféra každého ostrova, pohostinní miestni obyvatelia a svieža kuchyňa ešte viac umocnia váš zážitok.

Žena v parku Guell sa kochá výhľadom na Barcelonu, Španielsko.

Barcelona je preslávená najmä secesnou architektúrou, ktorú pri prehliadke mesta len ťažko prehliadnete. Ikonické stavby Antonia Gaudího, ako sú Sagrada Família, Park Güell, Casa Batlló a Casa Milà "La Pedrera" vás určite očaria. Barcelona právom patrí k tým najobľúbenejším európskym mestám.

Obľube mesta prispieva aj vrch Tibidabo, ktorý ponúka krásny výhľad na celú Barcelonu. Nájdete tu aj kostol Sagrat Cor, vďaka ktorému budete mať na moment pocit, že ste v Rio De Janeiro. Okrem architektúry je mesto známe nádhernými plážami a bohatou kultúrou. Prejdite sa po populárnej ulici La Rambla a užite si tapas alebo churros v miestnych reštauráciách. Mnoho cestovateľov sa sem rado vracia pre jedinečnú atmosféru mesta.

Pohľad z dronu na Dubrovník, Chorvátsko.
Dubrovník, často nazývaný Perla Jadranu, je prístavné mesto na juhu Chorvátska, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Najväčšou atrakciou mesta sú jeho obranné hradby a najpopulárnejšou pevnosťou je pevnosť Lovrijenac. Fanúšikovia seriálov tu nájdu ikonické miesta, kde sa natáčal seriál Hra o tróny. V lete si návštevníci môžu oddýchnuť na pláži, prejsť sa malebnými uličkami a užiť si kultúrne podujatia pod holým nebom, ako je napríklad Dubrovnícky letný festival.

Cestovanie po Európe je fascinujúce a plné dobrodružstiev, no vždy je dobré byť pripravený aj na nečakané situácie. S naším cestovným poistením budete o krok vpred a každá vaša cesta po Európe bude nielen nezabudnuteľná, ale aj bezpečná a bezstarostná.

Cestovné poistenie od Allianzu pokrýva široké spektrum možných problémov, od zdravotných núdzových situácií až po stratu batožiny. V prípade zdravotných komplikácií máte istotu, že dostanete potrebnú starostlivosť a minimalizujete stres či neplánované výdavky.

Ďalším z benefitov, ktoré vám ponúkame, je poistenie storna. Toto poistenie kryje náklady z dôvodu zrušenia alebo prerušenia cesty, čo vám pomôže minimalizovať finančné straty pri neočakávaných situáciách.

Celý proces uzatvorenia cestovného poistenia zvládnete online z pohodlia domova.