Každoročne sa počas 90 dní počíta každý krok. Je možné behať, prechádzať sa, chodiť na výlety, či cvičiť – hlavnou vecou je sledovať odbehnuté kilometre a odcvičené minúty prostredníctvom aplikácie. Mnohí z nás sa práve vďaka tomuto projektu začali správať viac EKO, odložili svoje autá a prepravovali sa po „svojich“.

Do výzvy sa zapojilo vyše 12-tisíc zamestnancov poisťovne, ich príbuzných a priateľov z 95 krajín sveta. Spoločne tak odbehli 1,94 milióna kilometrov a odcvičili 25 miliónov minút.  Úspešná bola aj Allianz – Slovenská poisťovňa, keď sa do výzvy zapojilo 149 našich zamestnacov. Na spoločné konto tak pridali vyše 37-tisíc km a 93-tisíc odcvičených minút. Spomedzi všetkých zúčastnených krajín sa Slovensko umiestnilo na 7. mieste v najdlhšej priemernej vzdialenosti odbehnutej na osobu a na 16. mieste v celkovom poradí.

Zároveň bol každý získaný kilometer v Allianz World Run premenený na finančnú podporu projektov neziskovej organizácie SOS Children´ s Villages.  Účastníci Allianz World Run zdolali všetkých 6 míľnikov a Allianz tak podporil programy pomoci v Rwande, Zambii, Nigérii, Ugande a Etiópii„Allianz World Run je silným príkladom toho, čo môžeme dosiahnuť spoločnými silami ako Allianz komunita,“ hovorí Urs Bitterling, vedúci CSR skupiny AllianzPodpora vo forme balíkov okamžitej pomoci má týmto regiónom pomôcť prekonať výzvy, ktorým čelia v súčasnej situácií, keď je celý svet hlboko zasiahnutý korona krízou. Zároveň, v rámci pomoci Allianz zafinancuje projekty udržateľnosti v konkrétnych osadách a dedinách, ktoré majú pomôcť prekonať dopady klimatických zmien a zabezpečia dlhodobé riešenia pre komunity prostredníctvom obnoviteľnej energie a udržateľných zdrojov.

ALLIANZ WORLD RUN 2020 V ČÍSLACH: 

  • 12 243 zapojených zamestnancov Allianz
  • 57 športových tímov z 95 krajín sveta
  • 1 940 116 zdolaných km
  • 3 726 286 odcvičených minút
  • 134,19 km priemerná zdolaná vzdialenosť na účastníka
  • 288 047 601 miliónov spálených kalórií