Naše eko aktivity

Pretože každý strom sa počíta
Moje mesto 2019 - team Allianz - SP
Členovia Allianz tímu v Horskom parku.

Podujatie Naše mesto

Popularita najväčšieho celoslovenského dobrovoľníckeho podujatia medzi našimi zamestnancami rastie z roka na rok. Tento rok sa kvôli korone presunulo z júna na 18. september a na výber boli dve rôzne aktivity v Bratislave:

·         revitalizácia detského ihriska Plickova (v Rači)

·         celoplošné odstránenie javora mliečneho (v Horskom parku).

Zbierka šatstva

Každý z nás má oblečenie, ktoré nenosí, ale je stále bezchybné. Výroba šatstva ročne spotrebuje obrovské množstvá vody a energie. Je škoda tieto veci vyhadzovať, keď môžu stále poslúžiť. Preto už dlhodobo spolupracujeme s neziskovými organizáciami, pre ktoré dvakrát ročne naši zamestnanci prinesú vlastné nepoužívané šatstvo. Jednou zbierkou pravidelne naplníme veľkú nákladnú dodávku úplne do prasknutia.

Keď nezisková organizácia zbierku prevezme, kompletne ju roztriedi. Časť zbierky uložia do skladu a časť umiestnia do Strediska osobnej hygieny. Veci v stredisku sú ihneď bezplatne distribuované ich klientom a dopĺňané denne zo skladových zásob.

Sme radi, že naši zamestnanci stále myslia na tých menej šťastných a vďaka ich pomoci môžu klienti neziskových organizácií dôstojnejšie žiť.

Poďakovanie nám prišlo aj od organizácie, pre ktorú sme veci zbierali - OZ Domov pre každého: 

"Je úžasné, že nám pomáhate aj v čase Covid-19, kedy má každý starosť o svojich blízkych. Bohužiaľ väčšina našich klientov nikoho nemá a oblečenie od vás im veľmi pomôže. Ďakujeme veľmi za vašu ochotu a prajeme vám veľa trpezlivosti a zdravia do nadchádzajúcich dní." Veríme, že tieto slová potešia tých, ktorých sa poďakovanie týka, a povzbudí ďalších kolegov zapojiť sa do budúcich charitatívnych zbierok.

Upratovanie bratislavských brehov 2020

Naši zamestnanci sa 27. 6. 2020 zúčastnili dobrovoľníckej eko-brigády. Už 11. rok ju organizuje Asociácia bratislavských vodáckych klubov s názvom Upratovanie bratislavských brehov – čistenie oboch strán Dunaja od naplaveného odpadu medzi mostom Lafranconi a Prístavným mostom. Vyzbieralo sa vyše 120 vriec odpadu ktoré zaplnili 3 kontajnery. 

UBB 2020
Viceprezidentka rezortu prevádzky Dr. Agata Przygoda pri čistení dunajských brehov.