Prinesie elektromobilitu na Slovensko podnikateľský sektor?

V rozhovore s Michalom Chabadom, prevádzkovateľom portálu MojElektromobil.sk, sa dozviete najnovšie informácie o budúcnosti elektromobility medzi slovenskými podnikateľmi a firmami.
zobraziť

Indexácia poistných zmlúv nepoteší, avšak chráni váš majetok

Počas ostatných mesiacov dostávali domácnosti nové predpisy platieb poistného za majetok na ďalší rok. Mnohých nepríjemne prekvapili. Nárast poistného spôsobila automatická indexácia poistných zmlúv. Na čo je indexácia dobrá, aký je vlastne jej význam a prečo je aktuálne taká vysoká?
zobraziť

Elektromobil zvládne viac ako len cestu na nákupy

Elektromobily už ani zďaleka nie sú len autami do mesta. Ich dojazd a rovnako tak veľkosť vozidiel narastá, čo z nich robí ideálne rodinné vozidlá vhodné aj na dlhšie cesty, napríklad na dovolenku k moru. Vychutnáte si s nimi dokonca aj jazdu mimo spevnených ciest.
zobraziť

Dojazd a plánovanie cesty elektromobilom. Niekoľko rád ako zmeniť obavy z elektromobility na radosť z jazdy.

Najefektívnejší a najekonomickejší spôsob nabíjania elektromobilu je doma. Avšak niekedy je nevyhnutné dobíjať ho aj na cestách, a to najmä ak ide o dlhú trasu, niekoľkodňovú pracovnú cestu či dovolenku.
zobraziť

Tri najväčšie obavy pred kúpou elektromobilu

Sú tu už takmer 200 rokov, avšak pre mnohých sú novinkou. Reč je o elektromobiloch, ktoré sú v posledných rokoch viac a viac vidieť na cestách. Na jednej strane tu máme presvedčených milovníkov technológií, ktorí stáli prví v rade na elektromobil. Na druhej strane tu máme tých, ktorí stále váhajú, či je elektromobil pre nich to pravé. Je sa skutočne čoho obávať?
zobraziť

Blog o elektromobiloch

Koľko stojí výmena batérie? Aká je údržba elektromobilu? Sú elektromobily bezpečné? Odpovede sú v tomto našom blogu
zobraziť

Permakultúra či biodiverzita môže byť aj vo vašej záhrade

Trochu filozofie na úvod nikdy nemôže uškodiť. Začneme podstatou permakultúry (z anglického „permaculture“), ktorú vystihuje už jej názov. „Perma“, od slova permanentný, v zmysle trvalo udržateľný. A „culture“, čo zo začiatku znamenalo agriculture (poľnohospodárstvo), a neskôr sa rozšírilo na kultúru ako takú. Kultúra predstavuje naše fungovanie a vzťahy s okolím, v tom najširšom zmysle slova.
zobraziť

7 správ celkom