Správnou recykláciou vieme výrazne zredukovať odpad na skládkach

O dôležitosti recyklácie určite už všetci vieme, ale vieme to robiť správne a dôsledne? Triedenie nie len o papieri, plaste a skle. Prečítajte si tipy na správne triedenie odpadu a pomôžte tak zredukovať odpad na skládkach.
zobraziť

Ako na udržateľnosť v kuchyni

V dnešnej konzumnej dobe máme neskutočne veľa možností na výber potravín. Ľahko sa teda stáva, že náš nákupný košík je odrazu plný aj napriek tomu, že potraviny o pár dní skončia v koši.
zobraziť

Ako zadržiavať dažďovú vodu

V poslednom čase akosi intenzívnejšie vnímame striedajúce prejavy našej prírody. Dlhotrvajúce suchá striedajú prívalové dažde z čoho častejšie vznikajú záplavy. Tieto výkyvy a hlavne nedostatok vody môžeme aj my sami zmierniť jednoduchým a prirodzeným spôsobom. Využívaním samotnej dažďovej vody.
zobraziť

Plasty a mikroplasty okolo nás

Niekoľko rokov práve v mesiaci júl sa koná celosvetové hnutie nazývané Plastic Free July. Koncept tohto hnutia je úplne jednoduchý - znížiť závislosť od jednorazových plastov zo svojho každodenného života. V našej spoločnosti podporujeme túto myšlienku celoročne snahou o minimálne používanie plastov.
zobraziť

Trvalo udržateľná gastronómia

TKaždý rok si môžeme 18. júna pripomenúť udržateľnosť, ktorá je spojená aj s gastronómiou. Niekomu je táto téma blízka a iní to možno počujú prvý krát. Poďme si ju teda podrobnejšie priblížiť.
zobraziť

Poznáte Slow fashion a kapsulový šatník?

Nie je to výstrelok doby, ani módny trend. Slow fashion (pomalá móda) je uvedomelý krok vpred. Slow fashion prepája ekológiu, etiku a fair trade. Učí nás vidieť oblečenie ako dlhodobú investíciu, ktorá sa nám postupne vracia.
zobraziť

Rozhovor: Prečo by sme sa všetci mali zaujímať o zlepšenie životného prostredia?

Prečo sú vzdelávanie a osveta v oblasti ekológie tak dôležité, aké kroky sú potrebné k zlepšeniu situácie a ako k tomu môžeme prispieť aj s minimálnou námahou? Dozviete sa v rozhovore s Alexandrou Madrovou, zakladateľkou vzdelávacieho občianskeho združenia Planet Lover.
zobraziť

7 správ celkom