Nadácia Allianz darovala nemocnici prístroje na dezinfekciu vzduchu v červených zónach

27. apríl, 2020
Ďalšie tri prístroje, tentoraz na dezinfekciu vzduchu, venovala Nadácia Allianz Univerzitnej nemocnici v Bratislave (UNB). Prístroje boli inštalované na rizikových pracoviskách s pacientmi COVID-19, v tzv. červených zónach pľúcneho pavilónu v nemocnici v Ružinove a na COVID pracovisku v Nemocnici Staré Mesto. Slúžiť budú pacientom nakazeným koronavírusom, ale aj zdravotníckemu personálu, ktorý sa o nich stará.
hovorí správkyňa Nadácie Allianz Lucia Muthová. Prístroje boli zakúpené z finančného daru Nadácie Allianz prostredníctvom iniciatívy Kto pomôže Slovensku. „Nám všetkým veľmi pomáha, keď vidíme ako sa takmer celé Slovensko dokáže spojiť a v týchto náročných časoch pomôcť zdravotníkom, ktorí liečia pacientov v rizikových podmienkach. Veľmi by som chcela oceniť snahu všetkých ľudí, ktorí nám celkom nezištne a s neuveriteľným odhodlaním pomáhajú, cítime skutočne veľkú podporu. Medzi týchto ľudí určite patria zástupcovia spoločnosti Allianz a tiež iniciatívy Kto pomôže Slovensku“, povedala Renáta Vandriaková, riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava. Univerzitná nemocnica Bratislava je prvá nemocnica, ktorá disponuje týmito unikátnymi prístrojmi na dezinfekciu.

Vzduchové dezinfektory Novaerus DEFEND pomáhajú pri rýchlej sanácii veľkých aj malých priestorov a v situáciách s vysokým rizikom infekcie. Odstraňujú všetky druhy vysoko odolných a rezistentných baktérií a vírusov, vrátane COVID-19. Fungujú na princípe patentovanej nízkoenergetickej plazmovej technológie, ktorá dokáže zneškodniť vírus až na úrovni jeho DNA. Celý priestor dokážu dezinfikovať už do 20 minút.

Nadácia Allianz už v marci, keď sa situácia s koronavírusom stala vážnou, vyčlenila 85-tisíc eur na nákup prístrojov, ktoré pomôžu v boji s pandémiou. Okrem dezinfektorov zakúpila pre UNB aj prístroj na pľúcnu ventiláciu, ktorý je mimoriadne potrebný pri liečbe pacientov nakazených koronavírusom, ktorí sú vo vážnom stave.

Helena Kanderková
špecialistka externej komunikácie Allianz - SP
Ako vám môžeme pomôcť?