Čas je to najcennejšie, čo máme a nikto z nás ho nemá dostatok. Rýchla doba si ešte viac vyžaduje pragmatické a jednoduché riešenia, ktoré sú dlhodobé a zároveň neustále aktuálne. Jedným z takýchto riešení vždy bolo a bude životné poistenie, ktoré umožňuje poistenie životných rizík aj sporenie v dlhodobom horizonte v jednom balíku. 
Aj na poli poistných produktov sa však situácia vyvíja a štandardné životné poistenie s vysokou poistnou sumou dnes nahrádza moderné investičné poistenie s výrazne vyšším potenciálom zhodnotenia úspor. Aby ste jeho možnosti čo najlepšie využili, držte sa našich rád.
V minulosti sa k životnému poisteniu dalo pripoistiť úrazové poistenie, no dnešné produkty investičného životného poistenia ponúkajú veľké množstvo voliteľných poistení. Tie sa dajú dokonca získať so zľavami z počtu a objemu poistenia až do výšky 40 % oproti klasickým poisteniam. Poskytnú finančnú ochranu v prípade chorôb, invalidity, pobytu v nemocnici alebo nezamestnanosti. Napríklad vďaka poisteniu kritických chorôb viete vykryť výpadok príjmu či náklady na (nad)štandardnú zdravotnú starostlivosť v prípadoch ako srdcový infarkt, skleróza multiplex či ďalších ťažkých chorôb vrátane rakoviny. Výhodou moderného spojenia investovania a poistenia je aj jeho flexibilita umožňujúca bezplatné zmeny v poisteniach podľa vašich požiadaviek a situácie počas vášho života.
Allianz Life
Cena a možnosti poistenia, samozrejme, závisia od vášho veku. Vo všeobecnosti platí, že ideálne je s produktom investičného životného poistenia začať čím skôr, vďaka čomu k voliteľným pripoisteniam nebudete musieť dokladovať žiadnu zdravotnú dokumentáciu a poistenie bude zároveň cenovo výhodnejšie. 
Vysoká poistná suma pre prípad smrti má výhodu, že v prípade nepredvídateľnej situácie zabezpečí vašich blízkych pred ťažkými životnými situáciami. Aj vďaka nej môžete získať lacnejšiu hypotéku, prípadne si nebudete musieť platiť jej dodatočné poistenie. Nepotrebujete ju však mať stále rovnako vysokú, keďže svoje bývanie splácate a na krku máte čoraz menšiu záťaž. Aj preto dnes moderné investičné životné poistenie ponúka možnosť pripoistenia klesajúcej poistnej sumy, ktorá vaše životné poistenie zbytočne nepredražuje. Poistná suma môže byť dokonca od 1000 €, čo môže vyhovovať ľuďom, ktorí majú bývanie zabezpečené bez pôžičky a poistná suma pre prípad smrti nie je pre nich dôležitá.
TIP: Chcete mať šťastnú a zdravú budúcnosť? Prečítajte si ako na to v našom blogu.
V minulosti poisťovňa sama rozhodovala, akým spôsobom vložené peniaze klientov investuje. Garantovala vám síce sumu po uplynutí doby poistenia, ale potenciál zhodnotenia, ktoré prináša dlhodobosť investičného sporenia, sa strácal a častokrát klient dostal na konci sporenia sumu bez výraznejšieho výnosu. Dnes si však sami vyberáte z množstva investičných fondov a ich rôznych kombinácií, vďaka čomu dokážete nastaviť riziko investovania presne podľa vašej situácie a ochote znášať riziko. Ak máte finančný cieľ čo najviac zhodnotiť vaše úspory a ste ochotní podstúpiť vyššie riziko, dlhodobý výnos akciových fondov počítaný v desiatkach rokov presahuje zaujímavú hodnotu viac ako 5 % ročne. 
Allianz životné poistenie

Vďaka investičnému autopilotu sa budú vaše investície časom presúvať do menej rizikových fondov. Preto sa vám nemôže stať, že s blížiacim sa koncom zmluvy budú vaše úspory vystavené veľkému riziku a potenciálnej strate z dôvodu nepredvídateľného prepadu na akciových trhoch. (Samozrejme, treba dodať, že menej rizikové investičné fondy majú nižší potenciál zhodnotenia.)

Pri sporení v investičných fondoch Allianzu platíte poplatok za investovanie od 1,5 % podľa toho, aký produkt investičného životného poistenia si vyberiete. Vďaka bonusom za výšku poistného či vernostným bonusom v 5., 10. a potom v každom ďalšom roku investičného poistenia si ho dokonca v určitých produktoch viete znížiť na úplné minimum. Kľúčovou výhodou pravidelného investovania je však dlhodobosť, ktorá aj vďaka reinvestovaniu priebežných výnosov znásobuje potenciál zisku.

Životné poistenie je komplexným produktom a orientovať sa v detailoch môže byť náročné.​ Allianz ako najväčšia slovenská poisťovňa a zároveň jeden z najväčších globálnych poisťovacích hráčov na trhu má široké zastúpenie po celom Slovensku. Vďaka tomu vám vieme bezplatne navrhnúť vaše investičné životné poistenie, poistnú, ako aj investičnú časť na mieru. Stačí vyplniť kontaktný formulár a my sa vám ozveme. Dobrá rada je totiž na nezaplatenie a vy uvidíte svoju budúcnosť oveľa jasnejšie a s nižším rizikom.