Strava je základom nášho zdravia. To, čo jeme, sa odrazí na našom organizme nielen z krátkodobého, ale predovšetkým dlhodobého hľadiska. Asi každý z nás pozná únavu a malátnosť po väčšom jedle. Takéto príznaky môžu byť spôsobené potravinami, ktoré nášmu telu nevyhovujú.
Priamo po konzumácii jedla sa môžeme cítiť v poriadku, no z dlhodobého hľadiska to tak nemusí byť. Nevhodná strava nám môže dokonca až škodiť. Tá sa odklonila od jednoduchosti, kedy sa využívali jednodruhové potraviny, a postupne prešla na vysoko spracované jedlá. To, čo sme ako deti mali na tanieri len vo výnimočných prípadoch, je dnes súčasťou každodenného stravovania mnohých rodín. Čítali ste si niekedy siahodlhé zloženie predovšetkým trvanlivých potravín? Určite by sme sa zhodli na tom, že väčšinu prídavných látok naše telo vôbec nepotrebuje.
Dieťa a jedlo
Naša strava by mala pozostávať najmä z čerstvých a čo najmenej upravených potravín, ideálne pripravených doma. Odborníci nám odporúčajú najmä dostatočné množstvo čerstvého ovocia a zeleniny, celozrnných potravín, malé množstvo kvalitného mäsa a rýb, kyslomliečnych výrobkov, strukovín a kvalitných tukov. 
TIP: V rozhovore s Vierou Parkániovou sa dozviete ako sa starať o svoje zdravie pomocou správneho stravovania
Vhodnou stravou vieme zamedziť rozvoju mnohých civilizačných ochorení, ako sú vysoký krvný tlak, diabetes typu 2, obezita a srdcovo-cievne ochorenia, ale aj iné chronické choroby, ktoré nám znepríjemňujú život. Civilizačné ochorenia sú pritom v rozvinutých krajinách, kam patrí aj Slovensko, hlavnou príčinou úmrtí. Stravou vieme dokonca upraviť nielen svoje zdravie, ale aj zdravie našich potomkov.
Dvojičky
Vyššie spomenuté odporúčania síce platia pre všetkých, avšak nie sme všetci rovnakí. Líšime sa v malých detailoch, ktoré sme zdedili po svojich predkoch. Málokto môže o sebe tvrdiť, že nemá žiadnu intoleranciu. Ako však zistiť, čo konkrétne škodí či vyhovuje nám? V súčasnosti sa už dá určiť množstvo zdravotných predispozícií, ktoré súvisia s metabolizmom vďaka DNA testom. To, čo zo začiatku vyzeralo ako zábavka, ktorá nám pomôže rozlúštiť záhadu nášho pôvodu, je zrazu užitočným pomocníkom v oblasti nášho celkového zdravia.
DNA test NutriFit Mylifestyle ponúka vyše 80 analýz, vďaka ktorým môžete žiť zdravší, a teda šťastnejší život. Zahŕňa štyri kľúčové oblasti, ktorými sú výživa, šport, stres a spánok. V oblasti stravy a výživy dostanete až 39 analýz, vďaka ktorým sa dozviete napríklad, ako vaše telo metabolizuje kofeín či alkohol, ale aj ako reguluje hladinu cukru v krvi, jeho citlivosť na glutén i čoraz rozšírenejšiu histamínovú intoleranciu. Vaše výsledky a odporúčania dostanete jednoducho a zrozumiteľne aplikovateľné do života, pričom ich máte stále na dosah v počítači alebo smartfóne. Vďaka online nástroju Health Score dostanete výpočet skóre vášho aktuálneho zdravotného stavu. A s funkciou Food ID získate inteligentný systém, ktorý vám ohodnotí potraviny presne na základe potrieb vášho organizmu. Vďaka správnemu stravovaniu, šitému na mieru, tak bude váš život jednoznačne šťastnejší.
DNA
Inovatívny DNA test NutriFit MyLifestyle môžete od nás získať ako benefit k rizikovému a investičnému životnému poisteniu. Na jednej poistnej zmluve môže byť poistená celá rodina, a zároveň si môžete vybrať ďalšie voliteľné poistenia, vďaka čomu viete ľahko získať zľavy až do výšky 40 %. 
Jedným z najčastejšie využívaných voliteľných poistení je poistenie kritických chorôb. Poistenie kryje klienta pre prípad podstúpenia náročnej operácie alebo diagnostikovania závažného ochorenia s dvojitým poistným plnením pre vybrané onkologické choroby. Ak si voliteľné poistenie kritických chorôb pridáte do zmluvy s poistným aspoň 36 eur za rok, získate od nás DNA analýzu NutriFit MyLifestyle v hodnote 299 eur ako benefit. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke o benefitoch životného poistenia, kde môžete vyplniť kontaktný formulár, vyhľadať si najbližšiu pobočku alebo si dohodnúť osobné stretnutie.