V našom minulom blogu sme sa venovali povinnému zmluvnému poisteniu, nazývanému aj PZP, ktoré je zo zákona povinné a chráni vás v prvom rade pred finančnými následkami toho, keď spôsobíte svojím autom škodu niekomu inému. Havarijné poistenie naopak poskytuje najvyššiu možnú ochranu vášho vozidla.

Ako to teda funguje v praxi, pokiaľ by ste sa stali účastníkom dopravnej nehody?

  • Ak ste nehodu nezavinili, škody na vašom aute budú uhradené z PZP vinníka dopravnej nehody.
  • Pokiaľ ste nehodu zavinili vy, škody na majetku a zdraví ostatných účastníkov nehody budú uhradené z vášho PZP a škody na vašom vlastnom aute budú hradené cez vaše havarijné poistenie.

Okrem toho však havarijné poistenie kryje aj situácie, keď sa vám stala škoda na aute a vinník je neznámy, ako napríklad zrážka so zverou, poškodenia spôsobené prírodnými živlami, alebo pokiaľ vám auto ukradli. Havarijné poistenie je jednoducho tou najkomplexnejšou ochranou vášho auta v každej situácii.

Havarijné poistenie v rámci poistenia MOJE AUTO


Ako jediná poisťovňa na našom trhu sme spojili do jedného balíčka PZP a havarijné poistenie. Pokiaľ si teda vyberiete v rámci nášho poistenia MOJE AUTO balíček MAX, máte v ňom krytú zodpovednosť za škodu spôsobenú tretím osobám a zároveň chránené svoje vlastné auto v najvyššej možnej miere.

Pre našich klientov má takéto spojenie hneď niekoľko výhod:

  • Máte jednu zmluvu u jedného poisťovateľa. Menej zmlúv, menej starostí.
  • Jedna zmluva zároveň znamená jednu platbu. Nemusíte teda držať v hlave dve rôzne splatnosti.
  • Jedným poistením máte kryté všetko potrebné ohľadom vášho vozidla.
  • Pokiaľ spôsobíte svojím autom škodu niekomu inému a zároveň vznikne škoda na vašom vozidlenahlásite nám jednoducho len jednu poistnú udalosť, navyše tak môžete urobiť aj online.

Porovnať jednotlivé balíčky poistenia MOJE AUTO, ale aj získať konkrétnu cenovú ponuku pre poistenie vášho vozidla môžete jednoducho a online na našom webe. Pokiaľ sa pre Poistenie MOJE AUTO rozhodnete, môžete z uloženej cenovej ponuky pokračovať pohodlne online až k uzatvoreniu poistenia. Aj keď je celý proces naozaj intuitívny, môžete si o ňom prečítať aj v našom blogu.

Kedy havarijné poistenie uzatvoriť

Aj keď na rozdiel od PZP, havarijné poistenie nemusíte mať hneď ako sa stanete majiteľom auta, určite je odporúčané vyraziť na cestu s plne poisteným autom. Môžete si ho však pripoistiť aj kedykoľvek neskôr, u nás napríklad prechodom z balíčka COMFORT na balíček MAX.
V Allianzi aktualizujeme poistné zmluvy našim klientom automaticky k výročnému dňu. Pokiaľ sa teda v priebehu roka zmenia zmluvné podmienky, v poistení na ďalší rok vám ich aktualizujeme automaticky a vy ich už len potvrdíte platbou. Vďaka tomu vaše poistenie „nestarne“. Pokiaľ by ste však chceli poistné podmienky aktualizovať hneď a nechcete čakať na výročie poistenia, dajte nám vedieť a my to zabezpečíme.  

Čo ak máte PZP uzatvorené v inej poisťovni a chceli by ste poistenie MOJE AUTO?

Keďže balíček MAX nášho poistenia MOJE AUTO má v sebe aj PZP, uzatvoríte si u nás zmluvu s odložením začiatku platnosti PZP. V praxi to znamená, že ak by ste uzatvorili balíček MAX s platnosťou napr. od 1. marca 2021, máte od tohto dátumu kryté všetky riziká balíčku MAX s výnimkou PZP. Krytie povinného zmluvného poistenia vám začne platiť deň po skončení vášho aktuálneho PZP v inej poisťovni, napríklad 1. septembra 2021. Začiatok PZP v rámci balíčka MAX si takto môžete posunúť maximálne o 364 dní pod podmienkou, že hneď po uzatvorení zmluvy v Allianzi dáte výpoveď vo svojej aktuálnej poisťovni.

Vyskúšajte si naše nové online poistenie

Stačí zadať vaše EČV alebo VIN spolu s pár ďalšími údajmi a vypočítame vám ponuku pre vaše auto.

V prípade potreby sme k dispozícii. Zanechajte nám kontakt a my sa vám ozveme.