Allianz blog

Zasnívajte sa do exotického cestovania, chráňte svoje
zdravie aj majetok, buďte ostražití pred rizikami.

Oddýchnite si pri čítaní Allianz blogu a buďte pripravení
na všetky životné situácie, ktoré môžu nastať.

A nezabudnite, že keď príde tá chvíľa, sme s vami. 

Témy, ktoré vás zaujali. Prečítajte si to najzaujímavejšie z nášho blogu za posledné obdobie.

Elektromobil zvládne viac ako len cestu na nákupy

Elektromobily už ani zďaleka nie sú len autami do mesta. Ich dojazd a rovnako tak veľkosť vozidiel narastá, čo z nich robí ideálne rodinné vozidlá vhodné aj na dlhšie cesty, napríklad na dovolenku k moru. Vychutnáte si s nimi dokonca aj jazdu mimo spevnených ciest.

Zvládajú prudké stúpania, klesania aj náklony, jazdu v blate, na kamenistom povrchu a poradia si aj na snehu či pri brodení vodou. Žiaden strach, sú bezpečne odizolované, takže nehrozí, že by ste v hlbšej vode vyskratovali batérie a vysokonapäťovú elektroniku. Na ťažký terén sú pripravené rovnako dobre ako konvenčné SUV.

Správnou recykláciou vieme výrazne zredukovať odpad na skládkach

Podľa štatistík z roku 2020 bolo vytriedených a následne zrecyklovaných len 44% odpadu. Pritom dôsledným triedením môžeme vytriediť viac ako 90% komunálneho odpadu.

O dôležitosti recyklácie určite už všetci vieme, ale aj tak to nerobíme správne a dôsledne. Triedenie je nie len o papieri, plaste a skle. Prečítajte si tipy na správne triedenie odpadu a pomôžte tak zredukovať odpad na skládkach.

Fanúšikovia sa pýtajú, Peter Hámor odpovedá

Fanúšikovia vrcholového horolezca Petra Hámora využili možnosť položiť mu prostredníctvom našich sociálnych sietí otázky. Odpovede na najzaujímavejšie z nich si môžete prečítať v tomto blogu. 

Dojazd a plánovanie cesty elektromobilom.

Niekoľko rád ako zmeniť obavy z elektromobility na radosť z jazdy.

Najefektívnejší a najekonomickejší spôsob nabíjania elektromobilu je doma. Avšak niekedy je nevyhnutné dobíjať ho aj na cestách, a to najmä ak ide o dlhú trasu, niekoľkodňovú pracovnú cestu či dovolenku.

Lujza, kameramanka
Zoznam všetkých článkov Allianz blogu. Ak máte záujem o konkrétnu oblasť alebo tému, využiť môžete filter.
bZ4X

Elektromobil zvládne viac ako len cestu na nákupy

Elektromobily už ani zďaleka nie sú len autami do mesta. Ich dojazd a rovnako tak veľkosť vozidiel narastá, čo z nich robí ideálne rodinné vozidlá vhodné aj na dlhšie cesty, napríklad na dovolenku k moru. Vychutnáte si s nimi dokonca aj jazdu mimo spevnených ciest.
Čítať viac
bZ4X

Dojazd a plánovanie cesty elektromobilom

Najefektívnejší a najekonomickejší spôsob nabíjania elektromobilu je doma. Avšak niekedy je nevyhnutné dobíjať ho aj na cestách, a to najmä ak ide o dlhú trasu, niekoľkodňovú pracovnú cestu či dovolenku.
Čítať viac

Správnou recykláciou vieme výrazne zredukovať odpad na skládkach

O dôležitosti recyklácie určite už všetci vieme, ale vieme to robiť správne a dôsledne? Triedenie nie len o papieri, plaste a skle. Prečítajte si tipy na správne triedenie odpadu a pomôžte tak zredukovať odpad na skládkach.
Čítať viac

Tri najväčšie obavy pred kúpou elektromobilu

Sú tu už takmer 200 rokov, avšak pre mnohých sú novinkou. Reč je o elektromobiloch, ktoré sú v posledných rokoch viac a viac vidieť na cestách. Na jednej strane tu máme presvedčených milovníkov technológií, ktorí stáli prví v rade na elektromobil. Na druhej strane tu máme tých, ktorí stále váhajú, či je elektromobil pre nich to pravé. Je sa skutočne čoho obávať?
Čítať viac

Blog o elektrických vozidlách

Koľko stojí výmena batérie? Aká je údržba elektromobilu? Sú elektromobily bezpečné? Odpovede sú v tomto našom blogu
Čítať viac

Ako na udržateľnosť v kuchyni

V dnešnej konzumnej dobe máme neskutočne veľa možností na výber potravín. Ľahko sa teda stáva, že náš nákupný košík je odrazu plný aj napriek tomu, že potraviny o pár dní skončia v koši.
Čítať viac

Ako zadržiavať dažďovú vodu

V poslednom čase akosi intenzívnejšie vnímame striedajúce prejavy našej prírody. Dlhotrvajúce suchá striedajú prívalové dažde z čoho častejšie vznikajú záplavy. Tieto výkyvy a hlavne nedostatok vody môžeme aj my sami zmierniť jednoduchým a prirodzeným spôsobom. Využívaním samotnej dažďovej vody.
Čítať viac

Rozhovor s Cruise of Amazon

Viktor si zaspomínal na expedíciu Cruise of Amazon a porozprával nám o nástrahách, ktorým museli čeliť a ako celá výprava dopadla.
Čítať viac

Udržateľné cestovanie - čo to je a prečo je dôležité?

Letné prázdniny sa už začali a s nimi sú aj spojené dovolenky. Či už ostanete na Slovensku, alebo sa chystáte za hranice našej krajiny, cestovaniu sa asi úplne nevyhnete. Ako môžete v cestovaní podporiť udržateľnosť, to asi málokto celkom pozná.
Čítať viac

44 článkov