Allianz blog

Zasnívajte sa do exotického cestovania, chráňte svoje
zdravie aj majetok, buďte ostražití pred rizikami.

Oddýchnite si pri čítaní Allianz blogu a buďte pripravení
na všetky životné situácie, ktoré môžu nastať.

A nezabudnite, že keď príde tá chvíľa, sme s vami. 

Strava je základom nášho zdravia. To, čo jeme, sa odrazí na našom organizme nielen z krátkodobého, ale predovšetkým dlhodobého hľadiska. Asi každý z nás pozná únavu a malátnosť po väčšom jedle. Takéto príznaky môžu byť spôsobené potravinami, ktoré nášmu telu nevyhovujú.

Čo sa môžeme naučiť od vrcholových športovcov?

V tomto blogu vám s Adamom Kocianom, mentálnym trénerom, ukážeme, aké charakterové vlastnosti spájajú mentálne silných športovcov a ako sa nimi dokážete inšpirovať pre vlastný sebarozvoj.
Čítať viac

Ochráňte svoj domov pred silnejúcimi živlami

Počet škôd spôsobených búrkami, povodňami, či dlhodobými suchami rastie každým rokom. V tomto článku sa dozviete aké preventívne opatrenia vám pomôžu predísť následkom klimatickej zmeny.
Čítať viac

Ako znížiť platby za energie na minimum?

Máme pre vás tipy, ako znížiť svoje mesačné náklady na energie a závislosť na vývoji ich cien a v konečnom dôsledku získať väčšiu finančnú slobodu.
Čítať viac

Ako sa pripravujú športovci na vrcholové podujatia?

V tomto blogu vám s Adamom Kocianom, mentálnym trénerom, ukážeme, ako vyzerá mentálna príprava profesionálnych športovcov na vrcholové podujatia, ako sú olympijské hry Paríž 2024.
Čítať viac

Ako využiť blížiace sa sviatky?

Veľkonočné sviatky ponúkajú hneď niekoľko voľných dní, ktoré keď skombinujete s dovolenkou, môžete vyraziť aj na dlhší výlet. Prečítajte si tipy na cestovanie počas tohto obdobia.
Čítať viac

Vďaka týmto pár tipom si udržíte poriadok v domácnosti aj v živote

Prinášame vám niekoľko praktických tipov, ako získať väčší pokoj a znížiť stres, dalo by sa povedať, aj žiť kvalitnejší život.
Čítať viac

BÚRAME MÝTY: Je elektromotor lepší ako spaľovák?

Vedeli ste, že elektrický motor bol na svete skôr ako ten spaľovací? A dokonca, že aj elektromobil bol na ceste skôr ako žiarovka?
Čítať viac

Ako si efektívne nastaviť myseľ a pozitívne tým ovplyvniť svoje zdravie a výkon?

V tomto blogu vám s Adamom Kocianom, mentálnym trénerom, poradíme ako zmeniť svoje nastavenie mysle tak, aby ste pozitívne ovplyvnili svoje zdravie a výkon.
Čítať viac

Rok 2023 bol pre 2. pilier kľúčový

Ak v ňom ešte nie ste, prišli ste aj o jeden z najvýnosnejších rokov. Rok 2023 priniesol do 2. piliera viaceré zmeny a udalosti, ktoré ho zásadným spôsobom ovplyvnili.
Čítať viac

80 článkov