Allianz blog

Zasnívajte sa do exotického cestovania, chráňte svoje
zdravie aj majetok, buďte ostražití pred rizikami.

Oddýchnite si pri čítaní Allianz blogu a buďte pripravení
na všetky životné situácie, ktoré môžu nastať.

A nezabudnite, že keď príde tá chvíľa, sme s vami. 

Strava je základom nášho zdravia. To, čo jeme, sa odrazí na našom organizme nielen z krátkodobého, ale predovšetkým dlhodobého hľadiska. Asi každý z nás pozná únavu a malátnosť po väčšom jedle. Takéto príznaky môžu byť spôsobené potravinami, ktoré nášmu telu nevyhovujú.

Každý športový fanúšik vie, v čom bude rok 2024 výnimočný. Viete to aj vy?

Najväčším životným snom väčšiny športovcov je štartovať na olympijských hrách. Tie sa uskutočnia práve v tomto roku a po tých v brazílskom Riu de Janeiro a v japonskom Tokiu budú opätovne po dlhšom čase v Európe. Konkrétne v Paríži vo Francúzsku.
Čítať viac

Najmenej ekologická z pohľadu emisií je výmena čelného skla

Výmena čelného skla z dôvodu poškodenia kamienkom je jednou z najčastejších opráv našich automobilov. Nie vždy ho však musíte vymeniť za nové a jediným dôvodom, prečo tak nerobíme, je naša pohodlnosť a neinformovanosť. Uprednostniť opravu namiesto výmeny je však nielen ekologickejšie, ale aj rýchlejšie a lacnejšie riešenie.
Čítať viac

Šport by mal byť zábava. Kľúčom úspechu je začať čím skôr

Deti by sme mali odmalička viesť k športu. Približne do šiestich rokov dieťaťa sa totiž vytvára pozitívna emočná väzba k pohybu.
Čítať viac

Premýšľate ako aktívne tráviť čas na horách na Slovensku? Vyskúšajte skialpinizmus!

Pri skialpinizme je dôležité mať na pamäti niekoľko dôležitých pravidiel. Aké to sú? Prečítajte si v tomto blogu.
Čítať viac

Búrame mýty: Je plug-in hybrid nezmysel?

Radi búrame mýty! Prečo? Lebo keď niečo dáva zmysel, bola by obrovská škoda, aby ste si výhody moderných technológií neužívali naplno už dnes.
Čítať viac

Nevyznáte sa v investičnom životnom poistení? Držte sa týchto tipov

Poradíme vám, ako si nastaviť investičné životné poistenie tak, aby ste mohli využiť potenciál zhodnotenia vašich úspor čo najviac.
Čítať viac

Opraviť či vymeniť? To je otázka

Trafil vám do čelného skla kamienok? Nečakajte a konajte ihneď. Prečítajte si viac o tom, čo treba urobiť, aby ste nemuseli platiť nič navyše.
Čítať viac

Búrame mýty: Batérie v elektromobiloch nie sú strašiakom

Bojíte sa elektromobilov a ich batérií? Dôvody na obavy sú zbytočné! Pozrite sa s nami na mýty o batériách v elektromobiloch.
Čítať viac

Má vaše dieťa diplom alebo dokonca Olympijský odznak všestrannosti? Chodí do správnej školy

Rozdiely v športových zručnostiach a výkonoch sú medzi dnešnými deťmi skutočne extrémne a začínajú spôsobovať problémy telocvikárom na školách.
Čítať viac

80 článkov