Allianz blog

Zasnívajte sa do exotického cestovania, chráňte svoje
zdravie aj majetok, buďte ostražití pred rizikami.

Oddýchnite si pri čítaní Allianz blogu a buďte pripravení
na všetky životné situácie, ktoré môžu nastať.

A nezabudnite, že keď príde tá chvíľa, sme s vami. 

Témy, ktoré vás zaujali. Prečítajte si to najzaujímavejšie z nášho blogu za posledné obdobie.

Elektromobil zvládne viac ako len cestu na nákupy

Elektromobily už ani zďaleka nie sú len autami do mesta. Ich dojazd a rovnako tak veľkosť vozidiel narastá, čo z nich robí ideálne rodinné vozidlá vhodné aj na dlhšie cesty, napríklad na dovolenku k moru. Vychutnáte si s nimi dokonca aj jazdu mimo spevnených ciest.

Zvládajú prudké stúpania, klesania aj náklony, jazdu v blate, na kamenistom povrchu a poradia si aj na snehu či pri brodení vodou. Žiaden strach, sú bezpečne odizolované, takže nehrozí, že by ste v hlbšej vode vyskratovali batérie a vysokonapäťovú elektroniku. Na ťažký terén sú pripravené rovnako dobre ako konvenčné SUV.

Správnou recykláciou vieme výrazne zredukovať odpad na skládkach

Podľa štatistík z roku 2020 bolo vytriedených a následne zrecyklovaných len 44% odpadu. Pritom dôsledným triedením môžeme vytriediť viac ako 90% komunálneho odpadu.

O dôležitosti recyklácie určite už všetci vieme, ale aj tak to nerobíme správne a dôsledne. Triedenie je nie len o papieri, plaste a skle. Prečítajte si tipy na správne triedenie odpadu a pomôžte tak zredukovať odpad na skládkach.

Fanúšikovia sa pýtajú, Peter Hámor odpovedá

Fanúšikovia vrcholového horolezca Petra Hámora využili možnosť položiť mu prostredníctvom našich sociálnych sietí otázky. Odpovede na najzaujímavejšie z nich si môžete prečítať v tomto blogu. 

Dojazd a plánovanie cesty elektromobilom.

Niekoľko rád ako zmeniť obavy z elektromobility na radosť z jazdy.

Najefektívnejší a najekonomickejší spôsob nabíjania elektromobilu je doma. Avšak niekedy je nevyhnutné dobíjať ho aj na cestách, a to najmä ak ide o dlhú trasu, niekoľkodňovú pracovnú cestu či dovolenku.

Lujza, kameramanka
Zoznam všetkých článkov Allianz blogu. Ak máte záujem o konkrétnu oblasť alebo tému, využiť môžete filter.

Plasty a mikroplasty okolo nás

Niekoľko rokov práve v mesiaci júl sa koná celosvetové hnutie nazývané Plastic Free July. Koncept tohto hnutia je úplne jednoduchý - znížiť závislosť od jednorazových plastov zo svojho každodenného života. V našej spoločnosti podporujeme túto myšlienku celoročne snahou o minimálne používanie plastov.
Čítať viac

Ovládnite svoju budúcnosť na základe svojej minulosti

Každý z nás je iný. Milujeme rôzne veci. A práve to prináša množstvo rozmanitosti do našich život. Ale prečo je to tak? Prečo niekto odbehne 50 km a je to preňho najkrajší deň, a iný si zase radšej v posteli vychutná svoj obľúbený seriál? Kto určuje, čo nás v živote baví a čo máme radi?
Čítať viac

Trvalo udržateľná gastronómia

TKaždý rok si môžeme 18. júna pripomenúť udržateľnosť, ktorá je spojená aj s gastronómiou. Niekomu je táto téma blízka a iní to možno počujú prvý krát. Poďme si ju teda podrobnejšie priblížiť.
Čítať viac

Permakultúra či biodiverzita môže byť aj vo vašej záhrade

Trochu filozofie na úvod nikdy nemôže uškodiť. Začneme podstatou permakultúry (z anglického „permaculture“), ktorú vystihuje už jej názov. „Perma“, od slova permanentný, v zmysle trvalo udržateľný. A „culture“, čo zo začiatku znamenalo agriculture (poľnohospodárstvo), a neskôr sa rozšírilo na kultúru ako takú. Kultúra predstavuje naše fungovanie a vzťahy s okolím, v tom najširšom zmysle slova.
Čítať viac

Joži a Pali - Patagónia na koňoch - otázky a odpovede

Joži a Pali sú dvaja dobrodruhovia, ktorí sa rozhodli, ako prví Slováci precestovať Patagóniu zo severu na juh na koňoch. Joži mal vtedy ešte len mesačnú skúsenosť s jazdou na koni, Pali vôbec. Nie je to však ich prvá takáto cesta.
Čítať viac

Poznáte Slow fashion a kapsulový šatník?

Nie je to výstrelok doby, ani módny trend. Slow fashion (pomalá móda) je uvedomelý krok vpred. Slow fashion prepája ekológiu, etiku a fair trade. Učí nás vidieť oblečenie ako dlhodobú investíciu, ktorá sa nám postupne vracia.
Čítať viac

Diskusia s Henrietou Farkašovou - najlepšou paralympioničkou sveta

Henrieta Farkašová je najlepšou paralympioničkou na svete. My sme mali tú česť, privítať ju v našom štúdiu a vyspovedať ju spolu s jej navádzačmi Martinom Motykom a Michalom Červeňom.
Čítať viac

Celiakia a alergia na lepok nie je to isté

S autoimunitnými ochoreniami akoby sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Imunitná reakcia na proteín nachádzajúci sa v niektorých obilninách akými je napríklad pšenica, jačmeň, ovos či raž, ktorý sa nazýva lepok, je jedným z nich. Nazýva sa celiakia. Pri tomto type ochorenia konzumácia lepku dokáže spustiť imunitnú odpoveď v tenkom čreve.
Čítať viac

Spánok je nenahraditeľný! Zapojte sa do novoročnej výzvy Vyspi sa na rok 2022

Spánok je nenahraditeľnou súčasťou biorytmu každého z nás. Prirodzene regeneruje telo, osviežuje myseľ a pomáha udržať našu pamäť a koncentráciu vo vrcholovej kondícii. Aj preto sme hlavným partnerom novoročnej výzvy Slovenského olympijského tímu s názvom Vyspi sa na rok 2022, s ktorou sa naučíte veľa užitočného o spánku.
Čítať viac

44 článkov