Allianz blog

Zasnívajte sa do exotického cestovania, chráňte svoje
zdravie aj majetok, buďte ostražití pred rizikami.

Oddýchnite si pri čítaní Allianz blogu a buďte pripravení
na všetky životné situácie, ktoré môžu nastať.

A nezabudnite, že keď príde tá chvíľa, sme s vami. 

Strava je základom nášho zdravia. To, čo jeme, sa odrazí na našom organizme nielen z krátkodobého, ale predovšetkým dlhodobého hľadiska. Asi každý z nás pozná únavu a malátnosť po väčšom jedle. Takéto príznaky môžu byť spôsobené potravinami, ktoré nášmu telu nevyhovujú.
Ak športovec berie zakázané látky, riskuje vlastné zdravie

Ak športovec berie zakázané látky, riskuje vlastné zdravie

Aj keď by sa mohlo zdať, že doping je doménou profesionálnych športovcov, opak je pravdou. Odborníci upozorňujú na čoraz viac prípadov medzi amatérmi. V nádeji, že rýchlo dosiahnu svoj cieľ, siahajú po látke, ktorá im môže ublížiť
Čítať viac

Komu sa oplatí priplatiť za elektrické auto? Onedlho to budete aj vy

lektromobilita má svojich priaznivcov aj odporcov. O jej úspechu je však už dávno rozhodnuté a jedinou otázkou zostáva, kedy elektrické autá „prevalcujú“ trh.
Čítať viac
Prečo by vaše dieťa malo vedieť plávať?

Prečo by vaše dieťa malo vedieť plávať?

Špeciálne pri deťoch platí, že ak športujú, získajú návyky, z ktorých môžu ťažiť celý svoj život. Ako na deti pozitívne vplýva plávania? Kedy je ten správny vek na získanie nových plaveckých zručností?
Čítať viac

Prinesie elektromobilitu na Slovensko podnikateľský sektor?

V rozhovore s Michalom Chabadom, prevádzkovateľom portálu MojElektromobil.sk, sa dozviete najnovšie informácie o budúcnosti elektromobility medzi slovenskými podnikateľmi a firmami.
Čítať viac
Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Obezita detí už nie je len strašiak

Realita dnešnej doby je mimoriadne krutá – čoraz viac detí trpí obezitou. Okrem toho, že s tým idú ruka v ruke zdravotné problémy, deti sa stávajú terčom posmeškov od spolužiakov a môžu byť vyčleňované z kolektívu. Z každej strany počúvame, že deťom chýba pohyb. Naozaj je dôvodom, prečo sa deti nehýbu, dnešná digitálna doba a sociálne siete?
Čítať viac
Michaela Musilová

Bude Michaela Musilová prvou Slovenkou, ktorá pokorí najvyššiu horu sveta?

Michaela Musilová, známa ako „žena z Marsu“, chce pokoriť najvyššie vrcholy všetkých svetadielov. Korunu Zeme (Seven Summits) pritom doteraz zdolala len necelá stovka žien, zo Slovenska ešte žiadna. Michaela môže byť zároveň prvou Slovenkou, ktorá vystúpi na najvyššiu horu sveta Mt. Everest.
Čítať viac
Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Pohyb odbúrava napätie a stres, prináša nové myšlienky a môže nám pomôcť vyriešiť zdanlivo „neriešiteľné“ problémy. Pozitívny vplyv pohybu na našu pohodu si väčšinou uvedomujú len tí, ktorí sa pravidelne hýbu.
Čítať viac
Motivácia, aby dieťa športovalo

Nájsť motiváciu, aby dnešné dieťa športovalo, je ťažké

Deti sa v súčasnosti len málokedy chcú vzdať svojho pohodlia. Dôvodov môže byť viacero – od výchovy cez vnútornú motiváciu až po množstvo možností, ktoré majú na výber pri akejkoľvek činnosti.
Čítať viac
Michaela Musilová

Astrobiologička Musilová radí ženám

Prečítajte si rozhovor s Michaelou Musilovou, slovenskou astrobiologičkou, riaditeľkou simulovaných marťanských a mesačných misií na stanici HI-SEAS, o svete žien vo vede.
Čítať viac

65 článkov