Allianz blog

Zasnívajte sa do exotického cestovania, chráňte svoje
zdravie aj majetok, buďte ostražití pred rizikami.

Oddýchnite si pri čítaní Allianz blogu a buďte pripravení
na všetky životné situácie, ktoré môžu nastať.

A nezabudnite, že keď príde tá chvíľa, sme s vami. 

Témy, ktoré vás zaujali. Prečítajte si to najzaujímavejšie z nášho blogu za posledné obdobie.

Nájsť motiváciu, aby dnešné dieťa športovalo, je ťažké

Deti sa v súčasnosti len málokedy chcú vzdať svojho pohodlia. Dôvodov môže byť viacero – od výchovy cez vnútornú motiváciu až po množstvo možností, ktoré majú na výber pri akejkoľvek činnosti. Ak sa v minulosti chcel niekto prezentovať, alebo sa len jednoducho ukázať pred kamarátmi, začal športovať.

Astrobiologička Musilová radí ženám

Prečítajte si rozhovor s Michaelou Musilovou, slovenskou astrobiologičkou, riaditeľkou simulovaných marťanských a mesačných misií na stanici HI-SEAS, o svete žien vo vede.

Ako žiť šťastný život?

Pravdepodobne sa zhodneme, že v živote chce byť šťastným asi každý. Veď nenadarmo si okrem zdravia želáme práve šťastie aj pri životných jubileách. Čo je to však šťastie? Existuje jeho definícia?

Indexácia poistných zmlúv nepoteší, avšak chráni váš majetok

Počas ostatných mesiacov dostávali domácnosti nové predpisy platieb poistného za majetok na ďalší rok. Mnohých nepríjemne prekvapili. Nárast poistného spôsobila automatická indexácia poistných zmlúv. Na čo je indexácia dobrá, aký je vlastne jej význam a prečo je aktuálne taká vysoká?
Adam Kocian, mentálny kouč
Adam Kocian, mentálny kouč
Zoznam všetkých článkov Allianz blogu. Ak máte záujem o konkrétnu oblasť alebo tému, využiť môžete filter.

Joži a Pali - Patagónia na koňoch - otázky a odpovede

Joži a Pali sú dvaja dobrodruhovia, ktorí sa rozhodli, ako prví Slováci precestovať Patagóniu zo severu na juh na koňoch. Joži mal vtedy ešte len mesačnú skúsenosť s jazdou na koni, Pali vôbec. Nie je to však ich prvá takáto cesta.
Čítať viac

Poznáte Slow fashion a kapsulový šatník?

Nie je to výstrelok doby, ani módny trend. Slow fashion (pomalá móda) je uvedomelý krok vpred. Slow fashion prepája ekológiu, etiku a fair trade. Učí nás vidieť oblečenie ako dlhodobú investíciu, ktorá sa nám postupne vracia.
Čítať viac

Diskusia s Henrietou Farkašovou - najlepšou paralympioničkou sveta

Henrieta Farkašová je najlepšou paralympioničkou na svete. My sme mali tú česť, privítať ju v našom štúdiu a vyspovedať ju spolu s jej navádzačmi Martinom Motykom a Michalom Červeňom.
Čítať viac

Celiakia a alergia na lepok nie je to isté

S autoimunitnými ochoreniami akoby sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Imunitná reakcia na proteín nachádzajúci sa v niektorých obilninách akými je napríklad pšenica, jačmeň, ovos či raž, ktorý sa nazýva lepok, je jedným z nich. Nazýva sa celiakia. Pri tomto type ochorenia konzumácia lepku dokáže spustiť imunitnú odpoveď v tenkom čreve.
Čítať viac

Spánok je nenahraditeľný! Zapojte sa do novoročnej výzvy Vyspi sa na rok 2022

Spánok je nenahraditeľnou súčasťou biorytmu každého z nás. Prirodzene regeneruje telo, osviežuje myseľ a pomáha udržať našu pamäť a koncentráciu vo vrcholovej kondícii. Aj preto sme hlavným partnerom novoročnej výzvy Slovenského olympijského tímu s názvom Vyspi sa na rok 2022, s ktorou sa naučíte veľa užitočného o spánku.
Čítať viac

Ako na prevenciu rakoviny krčka maternice?

Vysoké prírastky ochorenia rakoviny krčka maternice, ktoré každoročne postihne až 600 žien väčšinou vo veku okolo 45 rokov, bijú na poplach.
Čítať viac

Mamografia – prevencia a riešenie včasného odhalenia rakoviny prsníka

Jedným z najčastejších typov rakoviny u žien a často hlavnou príčinou úmrtí je rakovina prsníka. Alarmujúce je, že je diagnostikovaná ženám na celom svete každých 19 sekúnd, pričom na Slovensku je to 3000 prípadov ročne, z čoho tretina je odhalená už, žiaľ, v pokročilom štádiu.
Čítať viac

Mýty a fakty o popôrodnej depresii

Spoločnosť má skreslenú predstavu o materskej dovolenke – kolegovia s úsmevom posielajú budúce matky „oddychovať“ a aj samotné slovo „dovolenka“ vôbec nezodpovedá náročnej a vyčerpávajúcej úlohe starostlivosti o novorodenca. Realita je však úplne inde. Keď na ňu mamičky narazia, môžu mať problémy s prispôsobovaním sa novým podmienkam a zmenami súvisiacimi s príchodom dieťaťa na svet.
Čítať viac

Prvá pomoc zachraňuje životy. Ako ju správne poskytnúť?

Zranenia sú súčasťou každodenného života. Našťastie, vďaka modernej medicíne a vybaveným domácim lekárničkám si vieme rýchlo pomôcť. Dôležité je preto nespanikáriť a poskytnúť prvú pomoc primeranú zraneniu. Ako na to?
Čítať viac

49 článkov