Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Obezita detí už nie je len strašiak

Realita dnešnej doby je mimoriadne krutá – čoraz viac detí trpí obezitou. Okrem toho, že s tým idú ruka v ruke zdravotné problémy, deti sa stávajú terčom posmeškov od spolužiakov a môžu byť vyčleňované z kolektívu. Z každej strany počúvame, že deťom chýba pohyb. Naozaj je dôvodom, prečo sa deti nehýbu, dnešná digitálna doba a sociálne siete?
zobraziť
Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Pohyb odbúrava napätie a stres, prináša nové myšlienky a môže nám pomôcť vyriešiť zdanlivo „neriešiteľné“ problémy. Pozitívny vplyv pohybu na našu pohodu si väčšinou uvedomujú len tí, ktorí sa pravidelne hýbu.
zobraziť
Motivácia, aby dieťa športovalo

Nájsť motiváciu, aby dnešné dieťa športovalo, je ťažké

Deti sa v súčasnosti len málokedy chcú vzdať svojho pohodlia. Dôvodov môže byť viacero – od výchovy cez vnútornú motiváciu až po množstvo možností, ktoré majú na výber pri akejkoľvek činnosti.
zobraziť
Nastavenie mysle

Nastavenie mysle je filter, cez ktorý vnímame svet

Psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické. Hoci túto vetu počúvame pomerne často, stále jej mnohí neprikladajú dôležitosť, akú si zaslúži. Kým v zahraničí je bežné mať svojho mentálneho kouča, na Slovensku stále bojujeme s predsudkami. Ak sme chorí, okamžite navštívime lekára. Prečo tak neurobíme aj v prípade, keď sa cítime psychicky zle?
zobraziť
štastný život - rodina - hory

Ako žiť šťastný život?

Pravdepodobne sa zhodneme, že v živote chce byť šťastným asi každý. Veď nenadarmo si okrem zdravia želáme práve šťastie aj pri životných jubileách. Čo je to však šťastie? Existuje jeho definícia?
zobraziť

Ovládnite svoju budúcnosť na základe svojej minulosti

Každý z nás je iný. Milujeme rôzne veci. A práve to prináša množstvo rozmanitosti do našich život. Ale prečo je to tak? Prečo niekto odbehne 50 km a je to preňho najkrajší deň, a iný si zase radšej v posteli vychutná svoj obľúbený seriál? Kto určuje, čo nás v živote baví a čo máme radi?
zobraziť

Diskusia s Henrietou Farkašovou - najlepšou paralympioničkou sveta

Henrieta Farkašová je najlepšou paralympioničkou na svete. My sme mali tú česť, privítať ju v našom štúdiu a vyspovedať ju spolu s jej navádzačmi Martinom Motykom a Michalom Červeňom.
zobraziť

Celiakia a alergia na lepok nie je to isté

S autoimunitnými ochoreniami akoby sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Imunitná reakcia na proteín nachádzajúci sa v niektorých obilninách akými je napríklad pšenica, jačmeň, ovos či raž, ktorý sa nazýva lepok, je jedným z nich. Nazýva sa celiakia. Pri tomto type ochorenia konzumácia lepku dokáže spustiť imunitnú odpoveď v tenkom čreve.
zobraziť

Spánok je nenahraditeľný! Zapojte sa do novoročnej výzvy Vyspi sa na rok 2022

Spánok je nenahraditeľnou súčasťou biorytmu každého z nás. Prirodzene regeneruje telo, osviežuje myseľ a pomáha udržať našu pamäť a koncentráciu vo vrcholovej kondícii. Aj preto sme hlavným partnerom novoročnej výzvy Slovenského olympijského tímu s názvom Vyspi sa na rok 2022, s ktorou sa naučíte veľa užitočného o spánku.
zobraziť

31 správ celkom