Ovládnite svoju budúcnosť na základe svojej minulosti

Každý z nás je iný. Milujeme rôzne veci. A práve to prináša množstvo rozmanitosti do našich život. Ale prečo je to tak? Prečo niekto odbehne 50 km a je to preňho najkrajší deň, a iný si zase radšej v posteli vychutná svoj obľúbený seriál? Kto určuje, čo nás v živote baví a čo máme radi?
zobraziť

Diskusia s Henrietou Farkašovou - najlepšou paralympioničkou sveta

Henrieta Farkašová je najlepšou paralympioničkou na svete. My sme mali tú česť, privítať ju v našom štúdiu a vyspovedať ju spolu s jej navádzačmi Martinom Motykom a Michalom Červeňom.
zobraziť

Celiakia a alergia na lepok nie je to isté

S autoimunitnými ochoreniami akoby sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Imunitná reakcia na proteín nachádzajúci sa v niektorých obilninách akými je napríklad pšenica, jačmeň, ovos či raž, ktorý sa nazýva lepok, je jedným z nich. Nazýva sa celiakia. Pri tomto type ochorenia konzumácia lepku dokáže spustiť imunitnú odpoveď v tenkom čreve.
zobraziť

Spánok je nenahraditeľný! Zapojte sa do novoročnej výzvy Vyspi sa na rok 2022

Spánok je nenahraditeľnou súčasťou biorytmu každého z nás. Prirodzene regeneruje telo, osviežuje myseľ a pomáha udržať našu pamäť a koncentráciu vo vrcholovej kondícii. Aj preto sme hlavným partnerom novoročnej výzvy Slovenského olympijského tímu s názvom Vyspi sa na rok 2022, s ktorou sa naučíte veľa užitočného o spánku.
zobraziť

Ako na prevenciu rakoviny krčka maternice?

Vysoké prírastky ochorenia rakoviny krčka maternice, ktoré každoročne postihne až 600 žien väčšinou vo veku okolo 45 rokov, bijú na poplach.
zobraziť

Mamografia – prevencia a riešenie včasného odhalenia rakoviny prsníka

Jedným z najčastejších typov rakoviny u žien a často hlavnou príčinou úmrtí je rakovina prsníka. Alarmujúce je, že je diagnostikovaná ženám na celom svete každých 19 sekúnd, pričom na Slovensku je to 3000 prípadov ročne, z čoho tretina je odhalená už, žiaľ, v pokročilom štádiu.
zobraziť

Mýty a fakty o popôrodnej depresii

Spoločnosť má skreslenú predstavu o materskej dovolenke – kolegovia s úsmevom posielajú budúce matky „oddychovať“ a aj samotné slovo „dovolenka“ vôbec nezodpovedá náročnej a vyčerpávajúcej úlohe starostlivosti o novorodenca. Realita je však úplne inde. Keď na ňu mamičky narazia, môžu mať problémy s prispôsobovaním sa novým podmienkam a zmenami súvisiacimi s príchodom dieťaťa na svet.
zobraziť

Prvá pomoc zachraňuje životy. Ako ju správne poskytnúť?

Zranenia sú súčasťou každodenného života. Našťastie, vďaka modernej medicíne a vybaveným domácim lekárničkám si vieme rýchlo pomôcť. Dôležité je preto nespanikáriť a poskytnúť prvú pomoc primeranú zraneniu. Ako na to?
zobraziť

Ako na novoročné predsavzatia? 3 tipy na úspech

Novoročné predsavzatia majú dva kľúčové problémy: nerealistické očakávania a nedostatočnú pripravenosť. Spomeňte si, kedy ste sa naposledy naučili nový jazyk.
zobraziť

26 správ celkom