Športové výsledky dnešných detí sú katastrofálne

Má vaše dieťa diplom alebo dokonca Olympijský odznak všestrannosti?

Rozdiely v športových zručnostiach a výkonoch sú medzi dnešnými deťmi skutočne extrémne a začínajú spôsobovať problémy telocvikárom na školách.
zobraziť
Športové výsledky dnešných detí sú katastrofálne

Športové výsledky dnešných detí sú katastrofálne. Vychovávame z nich nešťastných ľudí?

Deti sa dnes nedajú hodnotiť podľa kritérií spred dvadsiatich rokov, pretože priemer je dnes úplne inde. Čo vieme spraviť pre to, aby sme zvrátili tieto negatívne trendy a zlepšili vzťah detí k športu?
zobraziť

Aj bežné denné činnosti môžu byť cvičením

Nemusíme sa trápiť dlhé hodiny v posilňovni, pretože aj bežné denné činnosti si vieme prispôsobiť tak, aby sa stali cvičením.
zobraziť
Ak športovec berie zakázané látky, riskuje vlastné zdravie

Ak športovec berie zakázané látky, riskuje vlastné zdravie

Aj keď by sa mohlo zdať, že doping je doménou profesionálnych športovcov, opak je pravdou. Odborníci upozorňujú na čoraz viac prípadov medzi amatérmi. V nádeji, že rýchlo dosiahnu svoj cieľ, siahajú po látke, ktorá im môže ublížiť
zobraziť
Prečo by vaše dieťa malo vedieť plávať?

Prečo by vaše dieťa malo vedieť plávať?

Špeciálne pri deťoch platí, že ak športujú, získajú návyky, z ktorých môžu ťažiť celý svoj život. Ako na deti pozitívne vplýva plávania? Kedy je ten správny vek na získanie nových plaveckých zručností?
zobraziť
Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Obezita detí už nie je len strašiak

Realita dnešnej doby je mimoriadne krutá – čoraz viac detí trpí obezitou. Okrem toho, že s tým idú ruka v ruke zdravotné problémy, deti sa stávajú terčom posmeškov od spolužiakov a môžu byť vyčleňované z kolektívu. Z každej strany počúvame, že deťom chýba pohyb. Naozaj je dôvodom, prečo sa deti nehýbu, dnešná digitálna doba a sociálne siete?
zobraziť
Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Chcete mať lepšiu náladu? Hýbte sa!

Pohyb odbúrava napätie a stres, prináša nové myšlienky a môže nám pomôcť vyriešiť zdanlivo „neriešiteľné“ problémy. Pozitívny vplyv pohybu na našu pohodu si väčšinou uvedomujú len tí, ktorí sa pravidelne hýbu.
zobraziť
Motivácia, aby dieťa športovalo

Nájsť motiváciu, aby dnešné dieťa športovalo, je ťažké

Deti sa v súčasnosti len málokedy chcú vzdať svojho pohodlia. Dôvodov môže byť viacero – od výchovy cez vnútornú motiváciu až po množstvo možností, ktoré majú na výber pri akejkoľvek činnosti.
zobraziť
Nastavenie mysle

Nastavenie mysle je filter, cez ktorý vnímame svet

Psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické. Hoci túto vetu počúvame pomerne často, stále jej mnohí neprikladajú dôležitosť, akú si zaslúži. Kým v zahraničí je bežné mať svojho mentálneho kouča, na Slovensku stále bojujeme s predsudkami. Ak sme chorí, okamžite navštívime lekára. Prečo tak neurobíme aj v prípade, keď sa cítime psychicky zle?
zobraziť

36 správ celkom