cartoon ev car charging
Poistenie elektrického auta v Allianzi

Poďme spoločne do elektrickej a udržateľnej budúcnosti

Váš elektromobil si zaslúži výnimočné poistenie, ktoré u nás poskytujeme.

Allianz vám bude k dispozícii vždy, keď budete potrebovať pomoc.

Road assistance icon Pomoc na ceste
Ak sa vám vybije vysokonapäťová batéria, odtiahneme vás k najbližšej nabíjacej stanici, aby ste si ju mohli dobiť a pokračovať v ceste. Ak sa s autom stane niečo iné, využite našu asistenciu a my vás odtiahneme. Nebude to mať vplyv na výšku vášho ďalšieho poistného.
cars charging icon Poistenie nabíjacej výbavy auta
Vaše nabíjacie káble, nabíjačky (wallbox), adaptéry a ďalšie zariadenia môžete mať poistením kryté aj v prípade havárie, požiaru alebo krádeže.
Battery coverage icon Poistenie vysokonapätovej batérie
Vieme, že vysokonapäťová batéria môže byť jednou z najdrahších častí vášho elektroauta. Naše poistenie ju môže chrániť v prípade havárie, požiaru alebo krádeže. A to aj vtedy, keď si ju prenajímate oddelene od auta.
Poistenie elektroauta v Allianzi zahŕňa aj výhody, ktoré sú k dispozícii v našom bežnom poistení auta. Vyberte si jeden zo štyroch balíkov a užívajte si bezstarostnú jazdu s najlepším poistením vo svojej triede.
 
Viac informácií
Vyberte si balík, ktorý vám najviac vyhovuje
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
car leafs icon Prečo by som si mal poistiť svoje elektrické auto v Allianzi?
Vždy dbáme na to, aby naše produkty napĺňali súčasné i budúce očakávania našich klientov. Ponuku poistenia pre elektromobily neustále zlepšujeme, aby bola bezkonkurenčná a dostupná pre všetkých. Poskytneme vám poistnú ochranu, aby ste mohli naplno využívať váš elektromobil a cítili sa na cestách bezpečne.
leafs circle icon Aké ďalšie výhody získam s poistením elektromobilu?
Poistenie je prispôsobené potrebám vodičov elektromobilov a ich autám. Naše poistenie zahŕňa všetky výhody bežného poistenia a je rozšírené o benefity, akými je odťah na najbližšiu nabíjaciu stanicu, ochranu vysokonapäťovej batérie, nabíjacieho zariadenia a ďalšie.
battery leafs icon Čo ak sa mi počas cesty vybije batéria?
Elektromobily sú revolúciou medzi autami. Medzi vodičmi však pretrvávajú obavy z ich dojazdu. S poistením od Allianzu sa nemusíte obávať vybitia batérie. Ak sa vám batéria vybije, využite našu asistenčnú službu a my vás odtiahneme na najbližšiu nabíjaciu stanicu alebo vašu vysokonapäťovú batériu nabijeme na mieste. Stačí zavolať na číslo našej asistenčnej služby +421 2 50 122 222 alebo si odťah objednajte online na allianz.sk/odtah.

Kúpa elektroauta je nielen rozumné, ale tiež ekologické rozhodnutie.

Výhodou je, že jazdíte s nulovými emisiami a nevytvárate žiadnu uhlíkovú stopu.

Ďalšou výhodou je, že kolísajúce ceny benzínu sa vás netýkajú.

Ak máte doma obnoviteľný zdroj energie, môžete nabíjať svoj elektromobil takmer bez dodatočných nákladov.

Verejné nabíjačky na jednosmerný prúd majú kapacitu až 350 kW. V elektroautách vybavených na príjem takéhoto prúdu sa batérie môžu nabiť v rozsahu 20 - 80 % v priebehu niekoľkých minút. Vďaka tomu už nie sú dlhšie cesty problémom.

Priemerný vodič prejde denne menej ako 50 km. Ak máte prístup k zásuvke 230 V, môžete ju použiť na dobitie batérie elektroauta. Nabíjanie z takejto zásuvky s výkonom 2,3 kW stačí na doplnenie batérie cez noc na ďalší deň jazdy.

Elektroautá jazdiace v meste zvládnu 200-250 km na jedno nabitie.

Reálny dojazd mnohých moderných elektromobilov, áut strednej veľkosti alebo SUV, už presahuje 300 km. Presný dojazd však nie je možné uviesť.

Výrazne ho ovplyvňuje kapacita batérie daného modelu, štýl jazdy a rýchlosť (spotreba energie sa začína výrazne zvyšovať nad 110 km/h).

Na dojazd má vplyv aj množstvo a typ používanej výbavy (napr. spustené kúrenie znižuje dojazd oveľa viac ako spustená klimatizácia).

Batérie sú vyrobené tak, aby ich články fungovali v optimálnych podmienkach. Riadiaca jednotka riadi rýchlosť nabíjania a rekuperáciu energie počas brzdenia. Môže obmedziť výkon auta, keď teplota príliš stúpne, alebo naopak, aktivovať postup zahrievania na optimálnu teplotu, ak bola v navigácii naplánovaná zastávka na nabíjanie. Vodič, ktorý chce maximalizovať životnosť batérie, by mal udržiavať nabíjanie v rozmedzí 20-80 %. Odporúčame vyhýbať sa nabíjaniu najrýchlejšími nabíjačkami na jednosmerný prúd.
Batéria je najdrahšou súčasťou elektromobilu. Jej výmena v dôsledku drobných porúch by bola neefektívna. Preto automobilky vyvinuli postupy opravy batérií. Puzdro poškodené nárazom sa dá vymeniť. Vnútorné elektrické vybavenie (káble, riadiace jednotky, bezpečnostné systémy) a každý z modulov odberu elektrickej energie je možné vymeniť. Len jednotlivé články vo vnútri modulov sa nedajú vymeniť.

S poistením auta od Allianzu máte v balíkoch Plus, Extra a Max plné poistné krytie v prípade poruchy elektromobilu, ktorý náhle zastaví uprostred ničoho.

Ponúkame vám okamžitú pomoc – výmenu auta, zorganizovanie návratu domov alebo zabezpečenie ubytovania v hoteli. Spolupracujeme s viacerými autopožičovňami, ktoré vám podľa dostupnosti môžu poskytnúť elektrické, hybridné alebo plug-in hybridné náhradné auto. Spoľahnite sa na nás. Zabezpečíme, aby ste sa do cieľa dostali v zdraví a bezpečí.

Nie, kontrolu batérie nevyžadujeme.

Pred uzatvorením poistenia nerobíme ani technickú prehliadku. Potrebujeme len pár fotiek vášho auta a požiadame vás o vyplnenie krátkeho online formuláru so všeobecnými informáciami. Neobávajte sa žiadnych technických otázok.  

S asistenčnou službou sa nemáte čoho obávať. Ak sa vám vybije batéria a nemáte si ju kde nabiť, odtiahneme vás k najbližšej nabíjacej stanici alebo do servisu. Zabezpečíme, aby ste veľmi rýchlo boli späť na vašej ceste k cieľu. Podľa zvoleného balíka získate základnú alebo rozšírenú asistenčnú službu. Základný balík zahŕňa odťahovú službu alebo spojazdnenie auta priamo na mieste. Rozšírený balík ponúka širokú škálu okamžitej pomoci v prípade nehody alebo poruchy auta – napr. výmenu auta (elektrické, hybridné alebo plug-in hybridné náhradné auto, podľa ponuky autopožičovne), bezpečný návrat domov, odtiahnutie auta do najbližšieho zvoleného miesta alebo ubytovanie v hoteli.
Vieme, aké drahé sú batérie. S našim poistením získate poistenie batérie – proti poškodeniu požiarom, krádeži a v prípade havárie. Strata nabíjacej kapacity batérie v priebehu času (opotrebovanie batérie) nie je poistením krytá. Taktiež nie je možné poistiť batériu elektroauta proti poškodeniu spôsobenému nevhodným spôsobom jej používania (napr. softvérom na ovládanie batérie od tretích strán). Podrobné informácie nájdete v detaile o balíku poistenia.